PRP Destekli Saç Ekimi


PRP (Platelet Rich Plasma) saç ektirmek isteyen kişinin tamamen kendi kanından alınan ve normalden çok daha fazla trombosit içeren bir doğal plazma içeriğidir. PRP desteği ile yapılan saç ekimi operasyonu, kişideki yaraların daha hızlı iyileşmesi ve saç büyüme süresine etki etmek amacıyla uygulanmaktadır. PRP desteği ile yapılan saç ekimlerinde yaralar çabuk iyileşir ve saç daha hızlı bir şekilde çıkar.


İnsan vücudundaki kanda %50-60 oranında plazma bulunmaktadır. Plazma yapısında su bulunur ve sıvı haldedir. Kan hücreleri kısmında ise alyuvar, akyuvar ve trombosit adında 3 hücre bulunur.
Trombositlerin görevi, pıhtılaşmayı sağlamaktır. Kan damar dışında bulunduğunda pıhtılaşma işlemi başlar.Pıhtılaşma olmaması demek, kan akışının durmaması sonrasında hayati tehlike demektir. Trombositlerin oluşturduğu tabaka yaraların iyileşmesinde önemli rol oynar ve yeni doku oluşumuna destek sağlar.Trombositlerin bu etkisi birçok tedavide kullanılmaktadır.FDA onayı ile Amerika'da uygulanan bu yöntem, Türkiye'de de birçok alanda kullanılmaktadır.

PRP teknolojisi saç işlemlerinde, özellikle de saç kaybına karşı kullanılmaktadır. Saç ekimi sırasında saç kökleri nakil için PRP'li özel bir solüsyonda bekletilir ve canlılıklarını koruması sağlanır.


+90 539 307 31 01 +90 543 655 92 78


Çilekli Cd. Gazeteci Ümit Deniz Sk. No:7 Etiler / Beşiktaş / İstanbul - Turkey

Gelişmelerden Haberdar Olun

Aşağıdaki kutucuğa E-Posta adresinizi yazarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

E-Mail adresleriniz gizlilik politakası gereği 3. şahılarla paylaşılmamaktadır.

Video

Saç Ekimi operasyonundan kısa bir görüntü

Bonita Hair Clinic

  • Bonita Hair Clinic yıllardır alanında uzman ekibiyle saç ekimi hizmeti vermektedir. %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile yola çıkan firmamız, bugüne kadar binin üzerinde saç ekimi işlemi yapmıştır