Hangi Saç Ekim Yöntemi Daha İyi?


Saç ekimi operasyonlarında iki tür saç ekimi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemler ise fut ile fue yöntemidir.

Fut yöntemi saç ekimi sektöründe ilk yöntemdir. Fut yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde ense bölgesinden alınan saç köklerinin saçsız olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Saç kökleri kesi aleti ile alınmaktadır. Kişiler ekim sonucunda istedikleri saçlara kavuşmaktadırlar. Ancak ense bölgesinde kökler alınırken kesi aleti kullanılmasından dolayı az da olsa iz kalma söz konusudur.

Fue yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde de sistem aynıdır. Donör bölgeden alınan saçların saçsız olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Fut yönteminde donör bölgesi sadece ense bölgesidir. Ancak fur yönteminde vücudun her bölgesinden saç kökü alınabilmektedir. Fue ile saç köklerinin alımı kesi aleti kullanılmadan gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında kişi hiçbir şekilde ağrı veya sızı hissetmez ve kesi aleti kullanılmadığı için hiçbir şekilde iz kalmaz.

İki yöntemle de kişiler istedikleri saçlara kavuşmaktadırlar. Ancak fuenin getirmiş olduğu doğallık ve iz bırakmadan gerçekleştirilmesinden dolayı daha çok tercih edilen bir işlemdir. Hatta neredeyse fut yöntemi tercih edilmemeye başlandı ve saç ekimi operasyonları Fue Yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.


+90 539 307 31 01 +90 543 655 92 78


Çilekli Cd. Gazeteci Ümit Deniz Sk. No:7 Etiler / Beşiktaş / İstanbul - Turkey

Gelişmelerden Haberdar Olun

Aşağıdaki kutucuğa E-Posta adresinizi yazarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

E-Mail adresleriniz gizlilik politakası gereği 3. şahılarla paylaşılmamaktadır.

Video

Saç Ekimi operasyonundan kısa bir görüntü

Bonita Hair Clinic

  • Bonita Hair Clinic yıllardır alanında uzman ekibiyle saç ekimi hizmeti vermektedir. %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile yola çıkan firmamız, bugüne kadar binin üzerinde saç ekimi işlemi yapmıştır